Ve středu 8. března bude slavnostně zahájen pilotní projekt Ústavu výzkumu globální změny AV ČR – CzechGlobe a Univerzity pro energii a přírodní zdroje v ghanské Sunyani, který se zaměřuje na monitoring klimatických změn a podporuje adaptace na změnu klimatu na úrovni regionu i celé země. Projekt umožní transfer a využití unikátních dat v praxi a také vzdělávání v oblasti ekologie.
CzechGlobe společně s dalšími sedmi institucemi z šesti zemí střední Evropy (Německo, Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Slovensko, Polsko) zahájily 1. března řešení projektu Clim4Cast podpořeného programem Interreg CE. Projekt se zaměří na zlepšení předpovědí extrémních meteorologických jevů, které v tomto regionu představují především sucha, vlny veder a požárů.
Výzkumný tým Národní atmosférické observatoře v Košeticích zve všechny zájemce na Den otevřených dveří, který se bude konat 25. března 2023 od 9:00 do 14:00 hodin (prohlídky probíhají v hodinových intervalech 9:10; 10:10; 11:10; 12:10; 13:10 hod.
60–70 % půd v Evropě je v současnosti považováno za nezdravé. Projekt BENCHMARKS pomáhá Evropské komisi dosáhnout jejímu závazku „75 % zdravé evropské půdy nebo výrazné zlepšení do roku 2030“ (SH&F mission).
Otevřené pracovní setkání spolupracovníků portálů INTERSUCHO a AGRORISK se bude konat 16. února 2023 v prostorách KD Větrný Jeníkov. Setkání pořádá Ústav výzkumu globální změny AV ČR a Mendelova univerzita v Brně ve spolupráci s Agrární komorou ČR a Státním pozemkovým úřadem.