Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu
CZECHGLOBE
Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i.
image/svg+xml

CzechGlobe posiluje vazby s mongolskými výzkumnými institucemi

Vedení  Ústavu výzkumu globální změny AV ČR (CzechGlobe) v uplynulých dnech navštívilo Mongolskou republiku. Během návštěvy kolegové navázali důležité kontakty a přislíbili rozšíření spolupráce v oblasti výzkumu globální změny.

V rámci mise na klíčových mongolských výzkumných institucích delegace CzechGlobe prezentovala možnosti budoucí spolupráce. Jednání se zaměřila zejména na projekty mobility,  účast mongolských kolegů na krátkodobých výzkumných stážích na pracovištích CzechGlobe, sdílení zkušeností a možnost vybudování společné eddy-kovariační měřící stanice.

Program návštěvy zahrnoval setkání s představiteli mongolských institucí, včetně Mongolské akademie věd (MAS), Národní univerzity Mongolska (NUM) a Mongolské univerzity zemědělských věd (MULS).

„Společné úsilí a výzkumné projekty mohou přinést cenné poznatky v oblasti globální změny klimatu a životního prostředí, a to ve specifické oblasti kontinentálního podnebí Mongolska,“ řekl prof. Michal V. Marek, ředitel CzechGlobe, během prezentace na mezinárodní konferenci organizované univerzitou MULS v Ulaanbaataru.

Návštěva v Mongolsku představuje další krok k posílení mezinárodní spolupráce v oblasti výzkumu globální změny a ukazuje na důležitost dialogu a sdílení poznatků na globální úrovni.