Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu
CZECHGLOBE
Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i.
image/svg+xml

„Jak připravit Českou republiku na změnu klimatu?“

Dne 10. listopadu 2016  se v Brně (Aula Mendelovy univerzity v Brně) bude konat diskuzní konference „Jak připravit Českou republiku na změnu klimatu?“. Konferenci pořádá CzechGlobe ve spolupráci s Agrární komorou ČR, Mendelovou univerzitou v Brně a Státním pozemkovým úřadem.

Změna klimatu je jednou z největších výzev naší generace. Její zvládnutí je nejen nutností, ale i morální povinností vůči našim potomkům a to navzdory tomu, jak komplexní a složitý problém představuje. Také Česká republika je konfrontována s potřebou se na změny adaptovat.

Jaké změny klimatu nás čekají? Jaké budou důsledky pro krajinu, zemědělství, lesní a vodní hospodářství? Jaké příležitosti změna klimatu nabízí? Jak dopady změny klimatu v jiných částech světa ovlivní nás? Kdy musí začít s adaptací? Jaká jsou možná okamžitá opatření či dlouhodobé strategie? Jakou roli má hrát veřejná správa, jakou samospráva a jakou soukromý sektor? To jsou otázky, které jsou výzvou nejen vědce, ale i příslušné zástupce veřejného a soukromého sektoru. Jasné odpovědi na tyto dotazy jsou právě cílem diskuzní konference.

Více informací a program konference je ke stažení zde