Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu
CZECHGLOBE
Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i.
image/svg+xml

Média a PR

V CzechGlobe se snažíme přibližovat vědu široké veřejnosti. Proto pořádáme exkurze a přednášky pro žáky a studenty všech typů škol i veřejnost a zapojujeme se do celostátních akcí popularizujících vědu. Vydáváme materiály – informační brožury, letáky, newslettery a natáčíme vlastní videa a podcasty. Jsme aktivní na sociálních sítích (facebook, twitter, instagram). V neposlední řadě intenzivně komunikujeme se zástupci všech typů médií. CHCEME, ABY NÁS BYLO VIDĚT A ABY O NÁS BYLO SLYŠET.

1657214953_P2022070706985
{"dots":"true","arrows":"true","effect":"slide"}
Vědci představili knihu a klimatické změně – ČTK

Praha – O vlivu klimatické změny na životní prostředí i možnostech, jak se na ni adaptovat, pojednává nová kniha, na níž spolupracovalo 45 vědců a vědkyň. Publikaci Klimatická změna – příčiny, dopady a adaptace dnes večer představili zástupci autorského týmu v Akademii věd ČR v Praze. Přípravu knihy vedl ředitel brněnského Ústavu výzkumu globální změny AV (CzechGlobe) Michal Marek.

Learn More
20220823_142047_220831-121950_jca
{"dots":"true","arrows":"true","effect":"slide"}
Síť měřicích stanic zpřesní předpověď rizika přírodních požárů

Vědci z CzechGlobe rozmisťují v českých lesích nové měřicí stanice upozorňující na zvýšené riziko požárů. Celkem jich v projektu Firerisk má fungovat 105. Pro nové stanice vybrali vhodné lokality, kde opravdu hrozí významné požáry vegetace. Vedle Národních parků jako jsou České Švýcarsko nebo Podyjí nebezpečí sílí zejména v okolí Prahy a Brna, kde do lesů rozmístili vyšší počet stanic.

Learn More
5-59-nahledovka-001
{"dots":"true","arrows":"true","effect":"slide"}
Co ( a kdo) může za zkázu v Českém Švýcarsku

Rozsáhlý požár v Národním parku České Švýcarsko rozvířil v tuzemsku debatu o klimatické změně, jejích příčinách a následcích.Mají si Středoevropané na podobné projevy extrémních výkyvů počasí začít zvykat? Podcast 5:59 s Jakubem Hruškou z CzechGlobe

Learn More