Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu
CZECHGLOBE
Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i.
image/svg+xml

Média a PR

V CzechGlobe se snažíme přibližovat vědu široké veřejnosti. Proto pořádáme exkurze a přednášky pro žáky a studenty všech typů škol i veřejnost a zapojujeme se do celostátních akcí popularizujících vědu. Vydáváme materiály – informační brožury, letáky, newslettery a natáčíme vlastní videa a podcasty. Jsme aktivní na sociálních sítích (facebook, twitter, instagram). V neposlední řadě intenzivně komunikujeme se zástupci všech typů médií. CHCEME, ABY NÁS BYLO VIDĚT A ABY O NÁS BYLO SLYŠET.

Růst teplot a sucha snižují kvalitu aromatického chmele v Evropě

Vyšší teploty a stále častější sucha vedou ke snižování výnosu aromatického chmele v tradičních chmelařských oblastech v Evropě. Zároveň se snižuje obsah alfa látek, které určují chuť a hořkost piva.

View Project
Z Česka může být vinařská velmoc

Plzeňsko, Středočeská pahorkatina i Třeboňsko. Pěstování vína je tam dnes nemyslitelné, ale oteplování může tyto a další regiony proměnit v příštích letech na vinařské ráje.

View Project
České zemědělství ukrývá obrovský potenciál, jak snížit emise

České zemědělství a lesnictví má zatím nevyužitý potenciál snížit množství emisí, které Česko vyprodukuje, nejméně o deset procent, možná ale až 15 procent. V současné době je nyní čistým producentem emisí, tedy oxidu uhličitého, oxidu dusného a dalších skleníkových plynů. A po rozsáhlém kácení kvůli kůrovcové kalamitě je jejich producentem i lesnictví.

View Project