Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu
CZECHGLOBE
Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i.
image/svg+xml

O Týden vědy a techniky v CzechGlobe byl zájem

Ústav výzkumu globální změny AV ČR patří mezi instituce, které se pravidelně zapojují do největšího vědeckého festivalu „Týden vědy a techniky“ pořádaného Akademií věd ČR. Také v letošním roce jsme pro zájemce připravili Den otevřených dveří, v průběhu kterého si návštěvníci mohli prohlédnout vybraná pracoviště a navštívit některou z pěti zajímavých přednášek.

Den otevřených dveří jsme zahájili 7. listopadu v 9:00 hodin, kdy se v CzechGlobe objevily první předem nahlášené skupiny studentů základních a středních škol. Ti, stejně jako studenti, kteří je následovali, měli možnost zhlédnout krátké filmy, které představují výzkumné aktivity CzechGlobe, pomocí 3D brýlí virtuálně navštívili naše laboratoře a mimobrněnská pracoviště a v Pavilonu experimentálních technik si prohlédli Laboratoře kultivačních růstových komor a Izotopové laboratoře.

Se zájmem se setkaly také přednášky věnované globální změně klimatu, budoucnosti smrku v našich klimatických podmínkách, dálkovému průzkumu Země v průběhu času a také chemickým problémům znečištění životního prostředí.

Den otevřených dveří v CzechGlobe navštívilo 130 zájemců.

Obrázek  Obrázek  Obrázek

Obrázek  Obrázek  Obrázek

Obrázek  Obrázek  Obrázek

Obrázek  Obrázek