Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu
CZECHGLOBE
Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i.
image/svg+xml

Ocenění pro Karla Staníka

Kolega Karel Staník dnes slavnostně převzal ocenění „Děkovný list AV ČR“. Karel pracuje jako technik výzkumu na naší instituci 22 let. Stál u zrodu CzechGlobe a od prvních chvil jej pomáhá budovat a roste s ním. Byl jedním z těch, kdo doslova na koleně sestavili první přístroje, v malém hloučku vědeckých pracovníků společně nacházeli praktická technická řešení, vymysleli a provedli první instalace a vyvinuli desítky zařízení téměř z ničeho.

Podílel se na stavbě prvních ekosystémových stanic a v malé kanceláři zapojoval sensory a zkoumal propojení a komunikaci. Dnes se může s hrdostí dívat na své dílo, které neustále roste, dál se vyvíjí, a i díky němu je na špičkové úrovni. A on je pořád u toho! Jeho role se s léty změnila – není to jenom „obyčejný“ technik, je to technik s velkým T. Ten, za kterým kolegové chodí, když potřebují vymyslet, jak efektivně měřit, či sbírat data. Když mají problém s měřícími přístroji a neví si rady, anebo když mají další šílený nápad, Karel pomůže a vymyslí, jak to udělat po technické stránce. Neodbude nikoho s tím, že něco nejde.  Jeho profesní renomé jej staví i do role konzultanta našich zahraničních partnerů. Karel se podílel na konečné výstavbě stanic CzechGlobe ve Vietnamu a Ghaně.

Vždy umí poradit a ochotně hledat nová řešení. I díky lidem jako je on jsme v CzechGlobe mohli realizovat naše vize. Když zrovna nevisí někde na věži a nekalibruje čidla, najdeme ho v dílně, kde pořád něco vylepšuje. Pro mnohé z nás již dávno není jenom váženým kolegou, ale je také blízkým přítelem. Není moc vidět, není moc slyšet, přednášky nedělá, ale bez jeho přičinění a svědomité práce bychom se neobešli. BLAHOPRĚJEME!!!