Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu
CZECHGLOBE
Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i.
image/svg+xml

Premiér Sobotka navštívil CzechGlobe

21. července navštívil pracoviště CzechGlobe premiér Bohuslav Sobotka.  V průběhu jednání s vědeckými pracovníky z CzechGlobe, kterého se zúčastnili také zástupci Ministerstva životního prostředí ČR, Ministerstva zemědělství ČR a Agrární komory ČR, se hovořilo především o naléhavém tématu probíhající  klimatické změny.

Klimatická změna se ve světě projevuje různými způsoby, v České republice je jejím zásadním a nejvýraznějším projevem sucho. V této souvislosti se hovořilo o projektu Intersucho, který kromě monitoringu využívaného především státní správou, přináší také předpovědi důležité pro sektor zemědělství.

Největší dopady sucha jsou v letošním roce pozorovány především v okresech jižní Moravy – konkrétně v okresech Znojmo, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Brno venkov. Právě problémům v těchto oblastech byla při premiérově návštěvě  Jihomoravského kraje věnována největší pozornost. Diskutovaly se možnosti adaptací a komplexnosti všech řešení. Jako příklad hodný následování byl zmíněn přístup Izraele k otázce zavlažování.

Návštěva premiéra v CzechGlobe byla zakončena tiskovou konferencí.

ObrázekObrázekObrázekObrázek