Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu
CZECHGLOBE
Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i.
image/svg+xml

Zahajovací meeting CSA CEE Hubu v Brně

3. prosince 2019 se v Brně bude konat meeting „stakeholderů“ nově vznikajícího CSA CEE Hubu, ve kterém CzechGlobe zastává roli lídra. Zúčastní se ho zástupci všech zemí střední a východní Evropy zapojených do projektu.

CzechGlobe se pod taktovkou Evropského Institutu Inovací a Technologií (European Institute of Innovation and Technology – EIT) zapojil do dvou projektů, které podporují aplikování přístupu klimaticky inteligentního zemědělství (Climate Smart AgricultureCSA).

Hlavním cílem projektů je navázat spolupráci mezi zainteresovanými stranami (tzv. stakeholders) ze zemí střední a východní Evropy (CEE).  Do projektu je kromě ČR zapojeno také Slovensko, Polsko, Bulharsko, Rumunsko a Maďarsko. Důležitým bodem pro vznikající spolupráci mezi zeměmi CEE je ustanovení tzv. Hubu, tedy jakési platformy, jejímž úkolem je usnadnit komunikaci a sdílení zkušeností mezi stakeholdery. Tato spolupráce bude probíhat jak v rámci jednotlivých zemí, tak i na úrovni celého Hubu. Získané znalosti pak budou v těchto zemích aplikovány do praxe.