Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu
CZECHGLOBE
Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i.
image/svg+xml

Francouzští a čeští odborníci společně diskutovali o transferu technologií v lesnictví

Dne 22. listopadu 2023 se v prostorách CzechGlobe konala akce spojená s transferem technologií v lesnictví ve Francii a ČR. Akce organizovaná ve spolupráci s francouzským velvyslanectvím přivítala francouzské zástupce z oblasti inovativního lesního hospodaření.

Mezi účastníky byli zástupci organizací jako CNPF (Národní centrum pro soukromé vlastnictví lesů),FCBA (Technologický institut pro lesnictví, celulózu, dřevostavbu a nábytek), Gascogne Forêt Service (lesnická společnost zahrnující pilu, dřevozpracující činnost zaměřenou např. na obaly, papír a vícevrstvé materiály pro ochranu a balení) a lesnickým sdružením Xylofutur.

V úvodu akce proběhla prezentace výzkumných aktivit CzechGlobe s důrazem na nově vznikající centum AnaEE-ERIC Interface and Synthesis Centre. Toto centrum bude působit v CzechGlobe a bude přispívat k integraci a syntéze dat v oblasti environmentálního výzkumu evropské infrastruktury AnaEE-ERIC. To představuje klíčový krok směrem k udržitelnějšímu a efektivnějšímu využívání přírodních zdrojů.

Akce byla velkou příležitostí pro odborníky v oblasti lesního hospodářství a výzkumu k výměně názorů, navazování nových partnerství a posílení spolupráce v této klíčové oblasti environmentálního výzkumu.