Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu
CZECHGLOBE
Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i.
image/svg+xml

Katharine Hayhoe navštívila CzechGlobe

CzechGlobe navštívila profesorka Katharine Hayhoe – světově uznávaná klimatoložka působící jako hlavní vědkyně v mezinárodní síti Nature Conservancy. Je zároveň profesorkou politických věd na Texaské technické univerzitě.

Vystudovala obor atmosférická fyziky na univerzitě v Illinois a je autorkou více než 125 peer-review publikací, včetně spoluautorství na klíčových publikacích Národního klimatického výzkumu USA. Katharine Hayhoe je druhou nejsledovanější vědkyní v oboru klimatická změna s více než 240 000 sledujícími.

Katharine Hayhoe v Czechglobe přednesla přednášku na téma „From Awareness to Action: Catalyzing Change in a Warming World“, která se zabývala efektivními způsoby komunikace změny klimatu ve vztahu k posílení opatření jednotlivců a společnosti na snižování emisí skleníkových plynů. Autorka během prezentace několikrát zdůraznila, že problém globální změny představuje v současnosti největší výzvu pro lidstvo, její důsledky jsou závažné už dnes a víme, co je potřeba dělat pro jeho řešení.