Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu
CZECHGLOBE
Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i.
image/svg+xml

Michal V. Marek byl jmenován profesorem na Univerzitě v Sunyani

V uplynulých dnech navštívil ředitel ÚVGZ profesor Michal V. Marek Univerzitu energetiky a přírodních zdrojů Sunyani (UENR) v Ghaně, kde 23. října převzal z rukou jejího rektora profesora Johna K. Kuwornu jmenovací dekret profesora v oboru vědy o globální změně.

Stalo se tak při příležitosti jeho veřejné přednášky na univerzitě na téma „Globální změna – svědomí evropské fosilní společnosti“, které se zúčastnili odborníci na klima, ekologové, studenti a zástupci občanských organizací.

Během slavnostního aktu představitelé UENR vyzdvihli roli profesora Marka coby významné osobnosti v oblasti ekofyziologie a výzkumu globálních změn v nasměrování univerzity na cestu k naplnění vize vytvářet, rozvíjet a uplatňovat znalosti v oblasti energie a přírodních zdrojů. Zároveň ocenili jeho klíčovou roli při založení mezinárodního centra pro monitorování skleníkových plynů a experimentální stanice pro měření skleníkových plynů a meteorologických parametrů v lesní rezervaci Bia-Tano.

Kromě podpory infrastruktury ohodnotili představitelé UENR jako bezkonkurenční jeho péči o intelektuální růst studentů a přínos pro vědecký pokrok a posilování vzdělanosti.