Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu
CZECHGLOBE
Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i.
image/svg+xml

Prezentace CzechGlobe na veletrhu URBIS

Ve dnech 4. – 6. června 2024 se na Brněnském výstavišti bude konat veletrh URBIS – The Smart Cities Meetup, kterého se jako vystavovatel zúčastní také CzechGlobe.

Téma Smart Cities se stává stále důležitější součástí rozvoje českých měst, obcí a regionů. Přibývající výzvy, kterým dnes společně čelíme, si žádají hledání inovativních řešení a postupů, které jsou klíčem k zajištění udržitelného rozvoje, prosperity i kvality našich každodenních životů. I proto se URBIS zaměří na spolupráci napříč sektory i úrovněmi.

Pokračovat ve čtení: Prezentace CzechGlobe na veletrhu URBIS

Čím se bude prezentovat CzechGlobe? Instituce  je zapojena do programu Vesmír pro lidstvo (Strategie AV21). Díky rychle se rozvíjejícímu programu pozorování Země se významným způsobem rozšířily možnosti studování různých ekosystémů v souvislosti se změnou klimatu. V tomto programu se jedná především o městské ekosystémy a využití kombinace různých metod dálkového průzkumu Země (DPZ), které pomohou sledovat reakce městských ekosystémů na změny klimatu, na mitigační či adaptační opatření. Při své prezentaci zaměříme na výstupy řešených projektů a nabídku případné spolupráce týkající se městského prostředí. Jde zejména o metody dálkového průzkumu Země a využití leteckých a družicových dat k řešení problému městských tepelných ostrovů nebo analýzy pocitové teploty na základě tepelných dat.